Logo základní školy Třebařov

Papoušci ve školce


papousci-ms-2020-ilustr V pátek 10. ledna nás ve školce navštívili Petra a Radek Podolský z chovné stanice dravců, sov a papoušků v Králíkách.Děti se seznámily s různými druhy papoušků a dozvěděly se o jejich způsobu života. Nejvíce nás zaujali největší papoušci světa Ara jménem Eliška a Nero. Pod vedením jejich chovatelů nám ukázali, jak umí louskat ořechy a válet sudy. Dále jsme se seznámili s papouškem kakadu jménem Šarlotka, pro tyto papoušky je typická chocholka na hlavě. 
Také jsme se seznámili s inteligentním papouškem žakem jménem Charlie, tenhle druh papouška umí napodobovat různé zvuky, opakuje slova i celé věty, Charlie nám ukázal, jak dělá datel nebo sova.

Děti dostaly omalovánku s papouškem a soví pexeso.
 
Děkujeme za krásnou ukázku a budeme se těšit na další návštěvu. 

Veronika Švichká a Petra Krönerová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16