Ovoce a zelenina

ovoce-a-zel-ms-2020-ilustr V měsíci září jsme si s dětmi povídali o ovoci a zelenině. Vytvořili jsme různé výrobky, které nám zdobí prostory školky a taky si připravili ovocný salát a upekli cuketovou buchtu.

Ovocný salát děti připravovaly z různých druhů ovoce, které si nejdříve pojmenovaly a potom nastrouhaly a nakrájely do misky. Do ovocného salátu jsme také přidali jahody z naší zahrádky.

Při přípravě cuketové buchty jsme si pojmenovali suroviny, které jsme přidali k nastrouhané cuketě. Vše jsme řádně promíchali a dali péct do trouby, zanedlouho se školkou linula vůně a my netrpělivě čekali, až nám buchta vychladne.

Všechny děti při přípravě pomáhaly a oba pokrmy se jim moc povedly.

Veronika Švichká a Eliška Prokopová