Logo základní školy Třebařov

Osmáci v Pardubicích


pardubice-exkurze-2018-ilustr Ve čtvrtek 3. 5. 2018 jsme přijali pozvání radního pro školství ing. Bohumila Bernáška navštívit, v rámci výuky občanské výchovy, Krajský úřad Pardubického kraje. Tuto aktivitu začal iniciovat již na podzim 2017 pan učitel Pavel Kosina.

pardubice-exkurze-2018-o1 A tak si mohli osmáci spolu s panem ředitelem P. Šrolem a paní učitelkou B. Šrolovou prohlédnout části úřadu, zhlédnout video o zajímavostech našeho kraje, usednout do pohodlných křesel v sálech pro jednání 9členné rady a 45členného zastupitelstva, vyzkoušet hlasovací zařízení, sníst si připravené občerstvení nebo diskutovat s panem Bernáškem a vedoucím odboru školství Mgr. Martinem Kissem.

Tito pánové nám také zařídili zdarma návštěvu pardubického zámku, který je sídlem Východočeského muzea a Východočeské galerie. Zážitkem pro nás byl výstup na věž, na kterou jsme se dostali po 187 schodech. Z 60metrové výšky jsme měli krásný výhled na panorama Pardubic a nejbližší okolí.

Největší atrakcí byla ovšem skupinka 20 – 30 pávů, kteří se volně pohybují po areálu, nechají se krmit a někteří dokonce i pohladit.

Závěr exkurze do Pardubic patřil nezbytným nákupům v Atriu Palace Pardubice.
Den se vydařil, počasí nám přálo. Dozvěděli jsme se několik zajímavostí, nakoupili spoustu „ důležitých“ věcí.

Krajskému úřadu děkujeme za možnost navštívit jejich úřad a zaměstnancům za milé a vstřícné jednání.

fotogalerie
Připravila: Mgr. Barbora Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16