Logo základní školy Třebařov

Olympiáda ve stolním hokeji ve ŠD - B


olympiada-sdb-2018-ilustr Nám fanouškům bylo velice líto, že zimní olympiáda v Pchjongčchangu skončila. Dostali jsme skvělý nápad – udělat si malou olympiádu v naší družině. Rozhodování, v jaké sportovní disciplíně bychom se mohli utkat, netrvalo dlouho. Jednoznačně vyhrál HOKEJ. Pro naše omezené podmínky jsme zvolili jeho malou stolní variantu.

Turnaje se zúčastnilo 9 chlapců a 1 dívka, kteří si zahráli na trenéry 12 hokejových reprezentací (2 měli tu čest trénovat dva týmy). Největší boj se strhnul o koučování týmu Kanady. Nakonec muselo proběhnout spravedlivé losování, jinak by se malí trenéři nedohodli. Štěstí se usmálo na Radima Petra. Turnaj mohl začít, hráči „přelétli ze zámoří“ do naší družiny a hokejové klání mohlo začít.

I když národní tým pod vedením kouče Pavlíka Sedláka do medailových pozic nezasáhl, bylo se na co dívat! Do finále se probojoval tým Kanady a tým Slovenska pod vedením trenéra Toma Luzára. Olympijské zlato získali naši slovenští sousedé, Kanada se pyšnila stříbrem a poslední cenný kov ukořistilo Norsko (trenér Honzík Zobač).

Medailistům moc gratulujeme a ostatním týmům děkujeme za účast! Pro sportovní nadšence máme dobré zprávy. V blízké době nás čeká MS ve fotbale. Sportu zdar!

Připravila Eva Chlupová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16