Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

ds-okr-kolo-2016-ilustr Ve středu 18. května se žáci 5. – 9. třídy zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů ve Svitavách.

ds-okr-kolo-2016-o1 Soutěžní družstvo 1. kategorie ve složení Petr Dvořák, Štěpán Krmela, Radka Zouharová, Nikola Kaštánková a soutěžní družstvo 2. kategorie ve složení František Perchlik, Ondřej Chlup, Tereza Tichá, Klára Hanáková se potýkalo s těmito disciplínami: pravidla provozu na pozemních komunikacích (test), jízda podle pravidel na dětském dopravním hřišti, zásady poskytování první pomoci a jízda zručnosti na kole. Práce s mapou, kterou si každý mohl zkusit, probíhala mimo soutěž.

Některé překážky se před jízdou zručnosti zdály nepřekonatelné. Na dopravním hřišti se rozsvítily semafory a spolu s větším počtem dopravních značek tak komplikovaly jízdu ke stanovištím.

ds-okr-kolo-2016-o2 Naši šikovní cyklisté to ale zvládli skvěle. Skupina 1. kategorie se umístila na pěkném 4. místě z celkového počtu devíti družstev.

V konkurenci deseti družstev náš hvězdný tým 2. kategorie přímo zazářil a obsadil 1. místo. Tímto se probojoval do krajského finále, které se bude konat 2. června 2016 v Pardubicích.

Velký dík patří nejen všem soutěžícím za přípravu a vzornou reprezentaci naší školy, ale i jejich rodičům za podporu.

Připravila p. uč. M. Maděrová