Logo základní školy Třebařov

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů 2017


okr-kolo-dsmc-2017-ilustr Ve středu 17. května vybraní žáci a žákyně 4. – 9. třídy reprezentovali naši školu na okresním kole dopravní soutěže mladých cyklistů ve Svitavách.

okr-kolo-dsmc-2017-o1 Soutěžní družstvo 1. kategorie ve složení Štěpán Krmela, Ondřej Šrol, Veronika Hutirová, Vivien Černá a soutěžní družstvo 2. kategorie ve složení Petr Dvořák, Lukáš Straka, Lucie Holčáková a Radka Zouharová  se potýkalo s těmito disciplínami: pravidla provozu na pozemních komunikacích (test), jízda podle pravidel na dětském dopravním hřišti, zásady poskytování první pomoci a jízda zručnosti na kole.  Práce s mapou, kterou si každý mohl zkusit, probíhala mimo soutěž.

Některé překážky se před jízdou zručnosti zdály nepřekonatelné. Na dopravním hřišti se rozsvítily semafory a spolu s větším počtem dopravních značek tak komplikovaly jízdu ke stanovištím. Testy pravidel provozu na pozemních komunikacích probíhaly na počítači a podle dětí byly dosti náročné.

Jak to zvládli naši cyklisté?
 Skupina 1. kategorie se umístila na pěkném 3. místě z celkového počtu devíti družstev.
V konkurenci devíti družstev náš tým 2. kategorie obsadil 4. místo.

Velký dík patří nejen všem soutěžícím za přípravu a vzornou reprezentaci naší školy, ale i jejich rodičům za podporu.

 

fotogalerie

 

 

Připravila p. uč. M. Maděrová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16