Logo základní školy Třebařov

Ochutnávka exotického ovoce v 5. třídě


exot-ovoce-2017-ilustr V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol jsme si mohli v pátek 28. 4. 2017 uspořádat ochutnávku exotického a prémiového ovoce a zeleniny.

exot-ovoce-2017-o1 Tento program se uskutečnil díky podpoře garanta – Státního zemědělského intervenčního fondu. Děti se touto cestou mohly seznámit s méně obvyklými exotickými plody z celého světa nebo s tradičnějším sortimentem, ale v kvalitě špičkových odrůd.  My jsme měli možnost ochutnat mango, avokádo, meloun galia, blumu, červené jablko odrůdy Red Chief a zelené jablko odrůdy Granny Smith. Největší úspěch měla u dětí jim dobře známá bluma a výše zmíněná jablka. Z exotického ovoce dětem nejvíce chutnalo mango a naopak úplně nejméně avokádo. Velkým přínosem byla možnost  vyzkoušet si krájení manga a melounu galia nebo vydlabávání avokáda. Blumy a jablka jsme zvládli nakrájet bez sebemenších problémů.

 

fotogalerie

 

 

Lucie Dosedělová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16