Logo základní školy Třebařov

Noc vědců


noc-vedcu-2017-ilustr Celorepubliková akce Noc vědců se konala v pátek 6. 10. a jejím tématem byla Mobilita – svět v pohybu. Naše škola tentokrát vyjela s 94 dětmi a dospěláky do Olomouce. Zde jsme navštívili Pedagogickou a Přírodovědeckou fakultu.

noc-vedcu-2017-o1 Byl zde připraven opravdu bohatý program. Tady je malý obsah toho, co jsme zde mohli zažít: zahrát deskové hry, prozkoumat přírodu pod mikroskopem, seznámit se s 3D virtuální realitou, prohlédnout si 3D tisk, zkusit si práci se dřevem, vyrobit si různé drobnosti, odhalovat tajemství chemických pokusů, navštívit Hlavomornu, prohlédnout si rostliny v pohybu nebo se seznámit s nanotechnologií.
Bohužel čas byl neúprosný a my nestihli ani zlomek všeho, co tato kouzelná vědecká noc nabízí. Takže příští rok znovu, určitě déle a snad i v tak hojném počtu.

Několik reakcí dětí:

„Na Noci vědců se mi moc líbilo, jak jsme mohli vyrábět pěkné věci. Nebylo na to tolik času, abych to všechno stihla.“ (Káťa Grundová, 3. třída)

„…zaujalo mě tam hodně věcí, hodně věcí jsme tam vyráběli a chtěla bych tam jet znovu.“ (Nikol Svobodová, 5. třída)
 
noc-vedcu-2017-o2 „Nejvíc se mi líbila práce na počítači a hádání stop zvířat.“ (Sabinka Nečesánková, 2. třída)
 
„Bylo to super. Jezdila jsem na koni a vázala jsem krávu.“ (Viktorka Mazancová, 2. třída)
 
„Mě osobně akce Noc vědců velice zaujala. Vyzkoušeli jsme si různé přírodovědné, matematické a logické pokusy. Byli jsme rozděleni do skupin a s pomocí našich vedoucích jsme se orientovali po budově UP. Dostali jsme kartičky se jmény a za každou splněnou disciplínu jsme dostali body a razítka. Vyzkoušeli jsme si také malovat 3D tužkou, vyzkoušeli jsme si Oculus Rift a programovat 3D tiskárnu. Následovala hodinová cesta autobusem zpět k budově školy. Myslím si, že se Noc vědců velice vydařila.“(Ondra Šrol, 5. třída)
 
„Bylo to perfektní. Líbili se mi roboti, hry s počítači, vyrábění a hraní na klávesy.“(Linda Kolomá, 1. třída)
Renata Nečasová, Alena Kolomá, Eva Chlupová a Marta Přidalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16