Logo základní školy Třebařov

Noc vědců Hradec Králové


noc-vedcu-2019-ilustr V pátek 27. září 2019 jsme v počtu 93 účastníků (dětí a rodinných příslušníků) vyrazili na další Noc vědců aneb 7 hodin chytré zábavy.Do letošního 14. ročníku se ve 34 městech zapojilo 64 institucí. My jsme si vybrali město Hradec Králové a universitní kampus „Na Soutoku“, kde jsme navštívili Pedagogickou fakultu, Přírodovědnou fakultu a Fakultu informatiky a managementu. Celorepubliková vědecko – popularizační akce zapojuje lidi různého věku, pohlaví a vzdělání do inspirujícího světa vědy. I my jsme si hráli, poznávali, zkoušeli a snažili se pochopit a objevovat tento fascinující svět. Mottem letošní akce bylo „Šetrně k planetě“.

Nás asi nejvíce zaujala tato témata: Na souši, ve vzduchu i ve vodě buď šetrný k přírodě, Čtení o vlkodlakovi za svitu měsíce, Jak na výrobu hlavolamů a her, Na handbiku šetrně k planetě + další ekopohyb lidí s handicapem a Virtuální realita.

Co se nejvíce líbilo snad úplně všem, byla do fialova svítící fontána na nádvoří kampusu.
Jinak nás ale Hradec Králové trochu zklamal, protože jsme se těšili na více tvořivých aktivit, pokusy s roboty apod. Takže za rok další Noc vědců třeba v Olomouci nebo Brně.
Pedagogický doprovod: p. uč. B. Šrolová, A. Kolomá, A. Najdek, L. Dosedělová, M. Maděrová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16