Logo základní školy Třebařov

Noc vědců 30. 9. 2016


noc-vedcu-2016-ilustr Bezpečnost – takové bylo téma letošního festivalu vědy Noc vědců. Uskutečnila se jako každoročně poslední pátek v září, a to na mnoha desítkách míst po celé České republice.

noc-vedcu-2016-o1 Děti z kroužku zábavné logiky si pro svoji návštěvu vybraly kampus Univerzity Pardubice. Byl tu připraven opravdu bohatý program.

noc-vedcu-2016-o2 Představila se zde například Dopravní fakulta Jana Pernera, kde se děti mohly projet zahradní železnicí, prohlédnout sál plný vláčků, postavit most a vyzkoušet jeho stabilitu, nechat si změřit sílu svého výkřiku nebo vyzkoušet termokameru. Fakulta zdravotnických studií si připravila nácvik resuscitace, správné telefonování na záchranku nebo maskování úrazu. Fakulta chemicko – technologická nás seznámila s krvácením bez krve, se stříbřením vánočních ozdob, s dělením barviv a odhalením tajné zprávy. Besip měl připraven simulátor nárazu při jízdě autem.

Toto je opravdu jen zlomek aktivit, které jsme si mohli vyzkoušet. Odměnou bylo nejen získání nových poznatků, ale také drobných dárečků.


fotogalerie

 

 

 

 Noc vědců se opravdu vydařila a určitě si ji příští rok rádi zopakujeme.

Mgr. Marta Přidalová,  Mgr. Alena Kolomá  a Mgr. Barbora Šrolová,

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16