Logo základní školy Třebařov

Noc vědců 2018 - 2018


noc-vedcui-2018-ilustr Již podruhé se přes 90 dětí a dospěláků vydalo na celorepublikovou akci Noc vědců do Olomouce, která proběhla na začátku října. Letošní noc byla propojena s oslavami 100. výročí založení Československa, a proto letošním tématem bylo 100 let české vědy.

Navštívili jsme Pedagogickou a Přírodovědeckou fakultu a také Pevnost poznání. Všechny připravené činnosti byly pojímány formou workshopů, experimentů, zábavných show a sportovních aktivit. Děti si mohly zkusit postavit a naprogramovat svého robota, vyzkoušet si práci se dřevem, vyrobit si jednoduché dárečky, odhalovat tajemství chemických pokusů a fyzikálních zákonů, zkoumat život pod mikroskopem, zažít virtuální realitu,…

Všichni jsme si tuto kouzelnou vědeckou noc moc užili.

fotogaleriePřipravila: Marta Přidalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16