Logo základní školy Třebařov

Netradiční den na ISŠ aneb TECHNOhrátky


technohratky-2015-ilustr V úterý 24.11. 2015 se vydali žáci VIII. a IX. třídy do Moravské Třebové na TECHNOhrátky. Hlavním cílem tohoto projektu, který je v Pardubickém kraji realizován již třetím rokem, je podpora technických profesí a řemesel.

Celé TECHNOhrátky byly pojaty jako soutěž ve zručnosti a znalostech mezi sedmi zúčastněnými školami. Žáci tak měli možnost aktivně se seznámit na Integrované střední škole s činností v jednotlivých studijních (sociální činnost, bezpečnostně správní činnost) i učebních oborech (klempíř, pokrývač, kuchař – číšník).

Po krátkém úvodu v Muzeu Moravská Třebová se obou tříd ujal přidělený průvodce z řad studentů a s ním postupně navštívily všechny tři budovy ISŠ. Na jednotlivých stanovištích plnili vybraní dobrovolníci zajímavé úkoly a my zjistili, že máme mezi sebou opravdu zručné barmany, pokrývače, klempíře…

Získané informace byly na závěr zúročeny ve vědomostní soutěži, která se konala opět v Muzeu. Po sečtení bodů za všech stanovišť jsme se umístili ve velké konkurenci na skvělém 2. místě.

Pro nás byli ovšem třebařovští osmáci a deváťáci vítězi. Zasloužili si to za svůj aktivní přístup a bezproblémové chování.

 

Připravila: A.Kolomá, B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16