Logo základní školy Třebařov

NENY - 2018


koncert-2018-ilustr Ve středu 11. dubna navštívil naši školu NENY – český textař, raper, zpěvák a motivátor. Je zakladatelem projektu „Najdi svou cestu“, který se zaměřuje na podporu dětí a mládeže.

komcert-2018-o1 NENY se původně věnoval fotbalu, dostal se až do juniorské reprezentace. V 19 letech si zlomil nohu. K tomu všemu se přidaly problémy v osobním životě a NENY se rozhodl s fotbalem skončit. Následovalo velmi složité období, kdy se dostal až na samé dno – žil na ulici, nevěděl, co má dělat dál. V tomto období se začal věnovat osobnímu rozvoji a stanovil si nový životní cíl – živit se hudbou. Svou pílí se vypracoval mezi úspěšné muzikanty.

Cílem motivačně – vzdělávacího projektu „Najdi svou cestu“, se kterým navštěvuje základní i střední školy, je předávat své zkušenosti a motivovat žáky, aby se nevzdávali a šli za svým snem. Celý program byl provázen jeho vlastní hudební tvorbou, která je našim dětem velmi blízká. Žáci na závěr pokládali zvídavé otázky, dostali kartičky s autogramem a mohli se s NENYM vyfotit.

Program byl velmi zajímavý a všichni jsme si odnesli ponaučení, že i když se nám zdá, že je vše ztraceno, můžeme najít jiný cíl svého života.

Projekt navazuje na rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání – sociálně patologické jevy a byl zařazen do minimálního preventivního programu naší školy.

fotogaleriePřipravila: Alena Kolomá

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16