Logo základní školy Třebařov

Návštěva útulku Canis Centrum s.r.o. v Lanškrouně


cani-centr-lanskr-2017-ilustr Každý rok se zapojujeme do nějaké charitativní akce. Letos se naší prioritou stala pomoc útulku v Lanškrouně pro opuštěná, zatoulaná  a týraná zvířata.

cani-centr-lanskr-2017-o1 Iniciativy se chopil žákovský parlament (včele s Adrianou Smolíkovou). Jeho zástupci společně se skupinou dobrovolníků z řad našich žáků nejprve organizovali aktivity s cílem získat finanční prostředky. Poté se vydali jedno páteční březnové odpoledne s paní učitelkou Šrolovou do Lanškrouna, aby útulku  přivezli první dávku krmení. Návštěvu využili i k vyvenčení psů (Ronnyho, Ričiho, Lízy, Kebaba, Bessy, Ferdy a dalších), s nimiž pobyli na procházce asi hodinu. Na závěr si prohlédli kotce, poznali i další zvířátka a pomohli s odpoledním krmením. Většina dětí si chtěla mazlíčky z útulku hned odvézt domů.

Zájem zúčastnit se podobné akce projevili i další žáci a tak věříme, že budeme nadále v této bohulibé činnosti pokračovat.
Další finanční prostředky chceme získat sběrem papíru, bylin a pomerančové kůry, prodejem upomínkových předmětů, vyřazených knih za školní knihovny a „zvířátek“ z celoškolní soutěže  „O nejhezčí výrobek psa a kočky“.

Chcete – li pomoci i vy sami, podívejte se na stránky útulku  www.caniscentrum.com.

fotogalerie

 

 


Děkujeme, že pomáháte pomáhat.

Připravila: p.uč. B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16