Logo základní školy Třebařov

Návštěva dětí ze slovenské školy


navst-slov-deti-2016-ilustr Ve dnech 16. – 19. 6. 2016 se uskutečnila druhá část výměnných pobytů v rámci mezinárodní spolupráce. Ve čtvrtek odpoledne přijela skupina 20 slovenských dětí se svým učitelským doprovodem na vlakové nádraží do Krasíkova. Odtud jsme se vydali společně s našimi dětmi, které na jejich příjezd již netrpělivě čekaly, pěšky ke škole. Po malém občerstvení a prohlídce školy si slovenskou návštěvu odváželi rodiče do svých domovů.

navst-slov-deti-2016-o1 V pátek dopoledne se Slováci zúčastnili výuky v jednotlivých třídách a odpoledne je čekal Dětský bál v tělocvičně školy. Pestrý program všechny zaujal a báječně jsme si to užili. Někteří měli i štěstí a při losování tomboly  vyhráli pěkné ceny.

Sobota byla celkem náročná, protože nás čekal celodenní výlet za krásami našeho okolí. Nejprve jsme navštívili Moravskou Třebovou – nákupy dárků a suvenýrů, prohlídka náměstí a  mučírny na zámku. Poté jsme odjeli na hrad Bouzov, kde jsme absolvovali prohlídku s Ohnivcem. Navštívili jsme i historický areál v podhradí s maketou Trojského koně, kde si zájemci mohli vyzkoušet střelbu z kuše, luku i dalších zbraní. Závěr dne patřil poutní kapli  Mariánská studánka v Rychnově.

V neděli se na přání slovenské školy uskutečnila v třebařovském kostele mše, které se zúčastnili i některé naše děti se svými rodiči. Kázání bylo obohaceno o hudební vystoupení věřících z Rychnova. Nakonec jsme se přemístili do prostor ZDV v Třebařově. Tady se dětem naskytla možnost projet se na loďce podzemní štolou. V areálu jsme si ještě opekli vuřty a pak už jsme vyrazili na vlakové nádraží.

Krátce po poledni odjeli naši kamarádi směr Poprad.  O tom, jak moc byly děti a jejich paní učitelky spokojené, svědčí úryvek z mailu, který nám přišel bezprostředně po jejich návratu domů.

myslim, že to stálo za to a že deti nikdy na tieto chvíle nezabudnú. 
záložka do knihy nám dala viac než len možnosť vycestovať. dala nám nové priateľstvá a krásne vzťahy, ktoré sú v dnešnej dobe na nezaplatenie. 
rodicia su tiez velmi vdacní za tieto krásne dni. vsetci si velmi pochvaluju, su velmi pozitivne ohlasy. uz vcera pri vlaku mnohi dakovali a niektori este aj dnes volali. :) myslim, ze deti nikdy nic krajsie v skole nezazili a som aj ja osobne velmi vdacna za vsetky krasne chvile u nas ci u vas. jednoducho sa to neda opisat slovami. :) 
u nas je spokojnost nie stopercentna, ale tisicpercentna :D hovorili sme v skole, ze sme neboli v Česku, ale v raji 

 

fotogalerie

 

 

Připravila: p. uč. Šrolová a Kolomá

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16