Logo základní školy Třebařov

Na zahradě MŠ


uspav-zahrad-ms-2019-ilustr 17.10.2019 konalo Uspávání zahrady. Součástí byla podzimní dílnička – práce s přírodním materiálem – rodiče s dětmi vyráběli „ Skřítka podzimníčka“.Bylo také vyrobeno velké světýlko z dýně, které bude zdobit zahradu i v rámci Slavnosti světýlek. Děti a zaměstnanci školy založili budku krmením pro ptáčky. To bude během zimy postupně dle potřeby doplňováno.

Také jsme přidali přírodniny do hmyzího hotelu – příprava broučků na zimu, shrabali listí, odklidili větve a další napadaný materiál, nakrmili Majdu. Zazimována byla i zeleninová zahrádka. Ořezali jsme pažitku, libeček, rebarboru a bylinky. Zeleninu převzaly paní kuchařky k dalšímu použití, ostatní bylo uklizeno na kompost. Celou zahradu jsme tak pečlivě uklidili a připravili na dlouhou zimu.

Příjemné dopoledne bylo zakončeno opékáním párků. Tyto nám zůstaly ze slavnostního otevírání zahrady a nyní byly účelně využity.

fotogaleriePřipravila: Vystrčilová Jana

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16