Matematický klokan 2019

klokan-mat-ilustr Klokanovy úlohy v současné době počítají miliony žáků sedmi desítek zemí pěti kontinentů, proto se již každoročně zapojují do této matematické soutěže i žáci 2. – 9. tříd naší školy.

Při této soutěži mnozí zjišťují, že matematika nemusí být vždy nudný, nezáživný a obávaný školní předmět. Je zajímavé, že se ukazuje, že ti nejúspěšnější řešitelé často vůbec nejsou ti, kterým jde matematika ve škole.

S řešením těchto úloh si v letošním roce nejlépe poradili:
v kategorii Cvrček (2. – 3. tř.) – Matyáš Novák, Matěj Macek (3. tř.), Jakub Jordán, Tobiáš Procházka (2. tř.)
v kategorii Klokánek (4. – 5. tř.) – Matyáš Novák, Alena Švehlová,Tomáš Martin Bařina (5. tř.)
v kategorii Benjamín (6. – 7. tř.) – Lenka Kostková (7. tř.), Dorota Matoušů, Natálie Novotná (6.tř.)
v kategorii Kadet (8. – 9. tř.) – Michaela Vitouchová, Tomáš Doležal (9. tř.), Štěpán Krmela (8. tř.)

Při řešení různě obtížných netradičních úloh založených na logické úvaze byl nejúspěšnější žák 5. třídy Matyáš Novák. V kategorii Klokánek získal 115 bodů z plného počtu 120 bodů.

Gratulujeme!

Připravila: p. uč. Marcela Maděrová