Logo základní školy Třebařov

Lyžařský kurz - Čenkovice - 2018


liz-kurz-cenkovice-1den-2018-ilustrV pondělí  5. února odjeli v dopoledních hodinách žáci 4. – 8. třídy na lyžařský výcvik do Čenkovic. Základním cílem této výpravy bylo pořádně si zalyžovat a dokonale si užít celý týden.

 

Po příjezdu jsme se ubytovali na chatě Sova. Naobědvali jsme se a plni elánu a nadšení  jsme se vydali na svah, kde jsme začali s odpolední   výukou. Rozdělili jsme se do družstev – dobří lyžaři a začátečníci.  Lyžaři odjeli na sjezdovku pilovat svoji dosavadní techniku. Ostatní se vše museli naučit pěkně od začátku na svahu, kterému se vlastně ani svah říkat nedalo. Přestože to byla prakticky rovina, o pády a kotrmelce nebyla nouze.
 

Druhý den už bylo lépe. Slzičky a špatná nálada zmizely a v odpoledních hodinách jsme se vydali na svah, na kterém začátečníky čekalo první seznámení s vlekem. Někteří doslova padali jako hrušky. Nakonec se s touto výzvou hrdinně poprali a vítězoslavně byli vyvezeni až na vrchol, mnohdy i za  ohromného potlesku všech přítomných.

 

A jak už to tak bývá na konci každého lyžařského výcviku, všichni účastníci se pustili do velkého slalomového závodu, kde si prověřili, jak pilně po celý týden dřeli. Musíme říct, že nás všichni velmi  mile překvapili. 

 

Co se zábavy týče, tak o tu bylo každý večer postaráno v podobě hraní společenských her, soutěží o ceny v bingu a stolním tenise. Byla připravena zajímavá beseda se záchranářem z Horské služby panem Jiřím Špačkem. Nesmíme ani zapomenout na milou návštěvu paní učitelky Báry Šrolové a Lucky Dosedělové a poděkovat za sladké pohoštění, které nám přivezly. Poslední večer před odjezdem nemohla chybět diskotéka. Přizvali jsme na ni i lyžaře z Dlouhé Loučky, kteří nám po celý týden na chatě dělali společnost. A pak už jsme pospíchali do peřin, abychom si poslední páteční dopolední lyžování co nejvíce užili a tím jsme zakončili krásný týden strávený na horách.

 

Máme radost, že se všichni naučili lyžovat a mnozí tomuto sportu natolik propadli, že se ještě o víkendu na hory vrátili, aby si znovu zalyžovali.

 

Eva Chlupová

Foto reportáže:

fotogalerie

 

 

 fotogalerie


fotogaleriefotogalerie

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16