Logo základní školy Třebařov

Listování - 2018


listovani-2018-ilustr V pondělí 29. 1. se žáci z naší školy vydali na Listování do Moravské Třebové. Listování je zvláštní druh scénického čtení – divadelní představení s knihou v ruce.

Děti z prvního stupně se seznámily s knihou Myši patří do nebe od české spisovatelky Ivy Procházkové. Hlavní hrdinkou je myška Šupito, která se dostává do zvířecího nebe, kde se setkává s dalšími zvířátky z lesa.

Straka v říši entropie je název představení, které zhlédli žáci druhého stupně. Autorka Markéta Baňková za tuto knihu získala cenu Magnesia Litera 2011. Zvířata v nich luští záhady existence a fungování světa. Zjistili, proč se hroch udrží na vodní hladině i proč někteří samci nepohrdnou samičkou z igelitu. Jak lišky prochází krizí středního věku, kdo všechno chce být ideálem krásy a proč nemá smysl bojovat proti nepořádku. Děti vlastně zažily příjemné doučování z fyziky.

Alena Kolomá, Marta Přidalová


Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16