Logo základní školy Třebařov

Letové ukázky s dravci


let-dravci-ukazky-2016-ilustr Předposlední březnový den navštívila naši školu českotřebovská společnost SEIFEROS. V rámci poutavého vystoupení chovatelé představili přes 40 druhů dravých ptáků a sov

let-dravci-ukazky-2016-o1 Úvodních třicet minut vyplnila odborně vedená přednáška o životě jednotlivých ptáků. Žáci si mohli dravce prohlédnout, vyfotit a některé i pohladit. Dozvěděli se něco o jejich loveckých technikách, vztahu k lidským obydlím a člověku, věku dožití nebo výskytu ve volné přírodě. K těm nejzajímavějším určitě patřili výr velký, orel bělohlavý, sup krahujový nebo sova pálená.

V druhé části proběhla v prostoru školního hřiště imitační ukázka lovu vycpaniny, do kterého byla zapojena samička výra Zuzanka. Také jsme si prohlédli houpavý a neslyšný let krásné sovy pálené. A vybraní žáci si vyzkoušeli roli „krotitele“ sov a dravců.

 

fotogalerie

 

 

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16