Logo základní školy Třebařov

Letní příměstský tábor


tabor-1-den-2016-ilustr Ve dnech 18. až 22. července naše škola uspořádala příměstský tábor na téma letních olympijských her s přiléhavým podtitulem Rio de Třebařov 2016. Pro děti byla nachystána řada zábavných aktivit, soutěží a výletů. Počasí nám celý týden přálo, bylo teplo a slunečno.

„Olympijského tábora“ se zúčastilo 39 dětí pod vedením učitelek naší školy – Barbory Šrolové, Marty Přidalové, Aleny Kolomé a Květy Doležalové.

fotogalerie

Tábor byl zahájen v pondělí 18. července slavnostním ceremoniálem a zapálením olympijského ohně. Děti si formou her a kvízů rozšířily znalosti o letních olympijských hrách. Upekly si a nazdobily svou odpolední svačinu – chutné muffiny. Ale hlavně, jako správní sportovci potřebovaly dres, a tak si vyrobily táborová trička s olympijskými kruhy na hrudi.

tabor-1-den-2016-o1

V úterý jsme se vlakem vydali na bowling do České Třebové. I když pěší pochod ze školy na nádraží do Krasíkova byl zvláště pro menší táborníky trochu namáhavý, ve vlaku nabrali síly na velký bowlingový souboj, který je čekal. Někteří si tuto hru vyzkoušeli poprvé, jiní v ní jsou už zkušenější, ale všichni se dobře bavili. Děti poobědvaly v restauraci a předvedly, že umí vzorně stolovat. Po cestě zpět na českotřebovské nádraží jsme se zastavili na venkovní posilovně a na zmrzlinu.

fotogalerie

 

Středeční ráno a dopoledne jsme strávili v budově školy. Děti si vyrobily z papíru a barevných peříček krásného papouška ara, kterého si mohly připnout na ruku. Potom dostaly možnost volby – trochu si zasportovat nebo pokračovat v tvořivé činnosti. V tělocvičně pro ně byly nachystány různé pohybové hry a nahoře ve třídě se vyráběly náramky z provázků. Po obědě jsme jeli autobusem na sportovní výlet do Moravské Třebové – cvičení na trampolínách s instruktorkou Lucií Slavíčkovou. Protože dětí bylo více než trampolín, rozdělili jsme se na dvě skupiny, a když jedni cvičili v budově zimního stadionu, druzí venku soutěžili a plnili úkoly v týmech.

fotogalerie

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výlet do brněnského zábavního parku Bruno. Vyjeli jsme už v sedm hodin ráno. Po pohodové cestě vlakem a městským autobusem jsme dorazili na místo. A zábava mohla začít. Děti vyzkoušely snad všechny atrakce – obří skluzavky, labyrinty, pavučiny, tunely, lanové mosty, obrovský skákací polštář, trampolíny, autíčka … Kdo netrpí strachem z výšek, mohl se vydat do ptačího oka, uzavřené vyhlídky na Brno s prosklenou podlahou. Odpoledne jsme se přepravili zpět k nádraží a dali si nezdravou svačinu v McDonalds.

tabor-1-den-2016-o2

 

 

 

 

 

 

 

fotogalerie

 

A než jsme se nadáli, byl tu poslední den našeho tábora. Děti absolvovaly netradiční sportovní disciplíny v tělocvičně a zastřílely si z laserových zbraní. Ke každé olympiádě patří maskoti. Někteří vymalovali či obkreslili ty letošní brazilské. Jiní vymysleli a namalovali maskota svého. Po obědě se všichni těšili na koupání v bazénu na zahradě mateřské školy. Školkový bazén na řádění ve vodě bohatě stačil. Kdo zrovna nebyl ve vodě, krátil si chvíle čekání hraním s míčem, soft tenisem   a zábavnými disciplínami s vodou.

Celý tábor byl zakončen odpoledním slavnostním ceremoniálem. Děti dostaly za skvělé výkony            a dodržování pravidel fair-play medaile, diplomy a sladkou odměnu.

fotogalerie

Děkujeme paní učitelce Šrolové a paní učitelce Přidalové za organizaci celého tábora a obecním úřadům v Třebařově, Rychnově na Moravě a na Koruně za finanční příspěvky.

 

tabor-o3


Věříme, že si děti celý tábor užily stejně jako my a že budou mít na dobrovolný týdenní návrat do školy v době letních prázdnin ty nejkrásnější vzpomínky.

 

 

 

 

 

Připravila: Květa Doležalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16