Logo základní školy Třebařov

Letem světem 2017


lete-svetem-ilustr DDM Maják Moravská Třebová i letos uspořádal zeměpisnou soutěž Letem světem. Dvoukolové klání prověřující znalosti a vědomosti žáků v geografických oborech přineslo úspěch i do Třebařova.

Prvního kola se zúčastnilo celkem devět žáků v kategoriích 6. – 7. ročník (Štěpán Krmela, Tomáš Doležal, Martin Krmela) a 8. – 9. ročník (Eliška Perchliková, Erika Švichká, Martin Studnař, Lucie Chlupová, Daniel Olos a Matěj Petr). Na žáky číhaly „záludnosti“ znalostního testu, poznávání vlajek a známých staveb, fotografie hradů nebo obrysové mapy ČR. Nejlepšího výsledku dosáhl Štěpán Krmela, který jako jediný postoupil do finálového kola.

Finálové kolo kategorie 6. – 7. ročník zavedlo jedenáct soutěžících k prokázání vědomostí z učiva o Africe pomocí soutěže A-Z kvíz. Štěpán také k sobě řadil pojmy týkající se Evropy a opravoval chybná tvrzení všeobecného zeměpisu. Reprezentoval skvěle, se ziskem 51 bodů obsadil celkové třetí místo. Gratulujeme!

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek


Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16