Logo základní školy Třebařov

Kroužek robotiky


krouzek-robotiky-2018-ilustr Od druhého pololetí funguje na naši škole kroužek robotiky a jednoduchého programování, který navštěvují děti od druhé do páté třídy. K dispozici je jim především stavebnice LEGO WEDO 2, z které si mohou stavět a následně programovat jednotlivé modely.

krouzek-robotiky-2018-o1 Základy programování si mohou vyzkoušet s robotickou hračkou Bee-bot. Ta rozvíjí logické myšlení, představivost a plánování.

„Informatické myšlení“ si děti procvičují pomocí Ozobotů, jejichž schopnosti jsou založeny na optických senzorech.

Pro starší děti je určeno LEGO MINDSTORMS Education EV3. Tato stavebnice simuluje vědecký výzkum, učí děti navrhovat konstrukce modelů, zkoumat, programovat, řešit problémy a týmovou spolupráci, prezentovat svoje výsledky.

Firma HELLA Mohelnice zabývající se osvětlovací technikou a elektronikou pro automobilový průmysl darovala naší škole 15 000 Kč, z nichž byla zakoupena právě stavebnice LEGO MINDSTORMS Education EV3.
Jmenované firmě velmi děkujeme za opětovnou finanční podporu.


fotogalerie


Připravila: Marta Přidalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16