Logo základní školy Třebařov

Keramika - 6. a 7. třída - 2016


keramicka-dilnai-2016-ilustr Součástí výuky výtvarné výchovy jsou i techniky, kdy se využívají netradiční materiály. Jednou z nich je třeba  práce s keramickou hlínou.  Proto vyrazila 6. a 7. třída  v pátek 4. listopadu do Moravské Třebové právě za takovou aktivitou.  Tady pod odborným vedením paní Tauerové vyráběly děti vánoční svícny.

keramicka-dilnai-2016-o1 Čas strávený v Domu dětí a mládeže  využili žáci také ke zkoušce odvahy a zdatnosti na  6,30 metrů vysoké horolezecké stěně. Do nejvyššího místa se různě obtížnými cestami dostalo jen několik nejšikovnějších. Z děvčat se nejlépe dařilo Veronice Hutirové, z kluků byl nejlepší Štěpán Krmela. Na bezpečnost a správnost lezení dohlížel pan Kobylka.

Žáci byli, dle mínění pracovníků DDM,  velmi šikovní, ale také hodní. Až se keramika vypálí, budou si ještě šesťáci a sedmáci ve výtvarné výchově své výrobky zdobit akrylovými barvami. Vzniknou jistě pěkné dárečky k blížícím se Vánocům.

fotogalerie

 

 

Připravila: B. Šrolová, A. Kolomá

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16