Logo základní školy Třebařov

Jednoduché pokusy ŠD-A


jedn-pok-sda-2020-ilustr Připravila jsem si pro děti ukázku několika jednoduchých pokusů, které si s pomocí rodičů můžou zkusit i doma, protože k nim nejsou potřeba žádné speciální věci.

Předvedli jsme si nafouknutí balonku pomocí sody a octu, obarvení vody bonbony Skittles, nasátí vody pod sklenici se svíčkou.
Nejvíce se dětem líbila lávová lampa. Do zavařovací sklenice jsme nalili rostlinný olej a dolili trochou vody, která po chvíli klesla ke dnu. Dále jsme přidali trochu potravinářského barviva, opět jsme chviličku počkali, aby se barvivo spojilo s vodou. Nakonec jsme do sklenice vhodili šumivou tabletu a sledovali, co se začalo dít.

Olga Knápková


Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16