Logo základní školy Třebařov

Jeden svět dětem


jeden-svet-detem-2019-ilustr V rámci celorepublikového projektu „Jeden svět na školách“ neziskové organizace Jeden svět v tísni se ve svitavském kině Vesmír uskutečnil dílčí projekt Jeden svět dětem. Žáci 6. a 7. třídy zhlédli tři krátké dokumentární filmy z nizozemské produkce s českým dabingem.O chlapeckém přátelství a dospívání pojednává film „Kluci z přístavu“. V holandském přístavu Rotterdam, dělnické čtvrti Heijplaat, žije pětice chlapců odlišných ras, náboženství a kultur. Kluci z Nizozemska, Turecka, Sýrie, Číny a Surinamu spolu tráví veškerý volný čas, řada odlišností není překážkou v jejich kamarádství.
Příběh „Miruna“ vypráví o rumunské dívce, která se chce stát policistkou. Miruna se pečlivě stará o svých dvanáct sourozenců a v sociálně vyčleněné oblasti žije svůj sen. Má silnou motivaci, učí se, přesto ji trápí, že svoji rodinu jednou opustí.

Skip je obyčejný kluk v pubertě, který má nevšední zálibu v podobě tance. Film „Tanečník Skip“ ukazuje radosti i starosti skupiny mladých tanečníků, kteří bojují s předsudky, trápí je šikana, ale naopak jim nechybí ambice a vytrvalost.

Přehlídka filmů byla moderována, nechyběla diskuze a zamyšlení nad jednotlivými příběhy.

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16