Logo základní školy Třebařov

Jarní výstava minerálů - 2017


jar-vyst-miner-2017-ilustr Kolektiv žáků 9. ročníku doplněný zájemci z osmičky vyrazil na exkurzi do Tišnova. Toto malé město srovnatelné s Moravskou Třebovou dvakrát do roka pořádá slavnou mineralogickou burzu. Vybrali jsme si jarní termín s příznačným názvem „Jarní výstava minerálů“.

Prostory tišnovské sokolovny, sportovní haly a gymnázia vyplňovali prodejci se svými stánky s obrovskou prodejní nabídkou šperků, kamenů a fosílií. Všechno hrálo barvami a rozmanitými tvary. Naši žáci odjížděli velmi spokojeni, každý si domů dovezl nějaký hodnotný suvenýr.

Výběr této exkurze nebyl náhodný, výjezdem do Tišnova jsme uzavřeli půlroční učivo o minerálech a horninách.

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16