Logo základní školy Třebařov

Interaktivní program Zdravá 5 – 2. stupeň


zdrava-petka-2018-ilustr Ve středu 7. 3. 2018 se žáci 2. stupně seznámili v rámci dvouhodinových bloků s interaktivním programem Zdravá 5. Učili se, pod vedením odborné lektorky Jolany Keprtové, připravit si zdravou a plnohodnotnou stravu.

  zdrava-petka-2st-2018-o1 Poznali jednoduché triky ve studené kuchyni, dostali návod, jak kombinovat některé potraviny a chutě. Pomůckou pro ně je tzv. výživový talíř, se kterým pracují i v hodinách výchovy ke zdraví.

Nakonec, rozděleni do skupinek, vytvořili POHÁR A LA GRANOLA S OVOCEM A PLNĚNOU TORTILLU. Nejenže se to všem povedlo, ale co bylo hlavní, tyto zdravé mňamky jim moc chutnaly.

Další recepty a informace lze nalézt na www.zdrava5.cz.

Vzdělávací program Zdravá 5 je školám poskytován zdarma Nadačním fondem Albert.

fotogaleriePřipravila: B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16