Logo základní školy Třebařov

Exkurze - Lanškroun - 2019


exkurze-lanskroun-2019-ilustr Dne 16. ledna jeli žáci VIII. a IX. třídy do Lanškrouna, aby zde navštívili SOŠ a SOU. Nejprve jsme se od autobusového nádraží přesunuli na ulici Lidickou, kde probíhá praktická výuka knihařů, kosmetiček a kadeřnic.

Učnice nám umyly, ostříhaly a vyfoukaly vlasy, vytrhaly obočí nebo jsme si od nich mohli nechat namasírovat ruce. Dále jsme si zde vyrobili bloček a krabičku. Po této zajímavé exkurzi jsme přešli na ulici Sokolskou, abychom se seznámili s výukou odborných předmětů a praktickou výukou elektro oborů a nástrojařů. I zde jsme měli možnost zhotovit si výrobek, který jsme si odnesli domů.

Závěr dne patřil návštěvě lanškrounského závodu AVX. Po úvodní přednášce, na které jsme se dozvěděli, co se zde vyrábí, jsme se prošli provozem.

Exkurze v Lanškrouně byla pro žáky přínosná. Velmi si vážíme vstřícného a milého přístupu nejen pedagogů na SOŠ a SOU, ale i zaměstnanců AVX.

fotogaleriePřipravila: Alena Kolomá a Barbora Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16