Logo základní školy Třebařov

Exkurze do Brna


exk-brno-2019-ilustr V pátek 14. 6. 2019 se vydali žáci druhého stupně na exkurzi do moravské metropole. Tady v horkém počasí navštívili nejprve Hvězdárnu a planetárium na Kraví hoře.V digitáriu zhlédli projekci o Sluneční soustavě a poté bylo připraveno 3D představení Hvězdný cirkus. Dostali se jím až do doby před vznikem naší Země. Byli svědky rozzáření první hvězdy a úplného počátku našeho času. Prožili velký třesk a podívali se na zrození Sluneční soustavy i života na planetě Zemi.
Poté je čekal svým obsahem a rozsahem naprosto unikátní Pavilon Anthropos. Je součástí Moravského zemského muzea a jeho expozice se věnují nejstarší historii lidstva, vzniku a vývoji člověka i počátkům umění a kultury. Nedílnou součástí je rekonstrukce mamuta, která byla sponzorována podnikatelem Tomášem Baťou roku 1928. V 90. letech 20. století k dospělému jedinci přibylo i mamutí mládě. Pozornost upoutaly také trojrozměrné modely člověka v reálných velikostech a rekonstrukce obydlí a oděvů pravěkých lovců.

Exkurze se vydařila a žáci si obohatili svoje zeměpisno – historicko – přírodovědné znalosti.


fotogalerie
B. Šrolová, E. Kalinová, E. Chlupová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16