Logo základní školy Třebařov

DSMC - krajské finále Pardubického kraje 2019


dsmc-kraj-final-2019-ilustr 28. května 2019 – Náš čtyřčlenný tým se v Pardubicích utkal v dopravní soutěži s vítěznými týmy všech okresů našeho kraje. A že to nebylo lehké. Navíc již od rána silně pršelo, což jízdu na kole ještě znesnadňovalo.Jízdu zručnosti absolvovali všichni soutěžící 1. kategorie s batohem na zádech se zátěží 2 kg. Překážky jako např. kolejnice, hrboly, jízda v kruhu, složený koridor, zešikmené prkno nebo přenášení míčku nebyly vůbec jednoduché. Test pravidel silničního provozu se doplňoval přímo na počítačích. Na dopravním hřišti měl každý pět minut na bezchybnou jízdu a zároveň projetí šesti stanovišť v předem určeném pořadí. Všichni poskytovali první pomoc zraněným – ošetřovali úrazy s využitím improvizovaných prostředků. Cílem poslední disciplíny, práce s mapou, spočívalo v nalezení nejbezpečnější cesty z místa A do místa B buď jako chodec nebo cyklista.

Toto všechno museli naši borci – Pavel Pospíšil, Tereza Seidlová, Tomáš Martin Bařina a Vendula Dušková zdolat.

Zasloužili si krásné 3. místo. Gratulujeme!!!!!
Děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy.

Připravila p. uč. M. Maděrová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16