Logo základní školy Třebařov

Don Quijote de la Ancha divadlo ...


  div-dqdla-2017-ilustraneb představení, které prodlužuje život. V pátek 7. dubna 2017 zavítalo do Třebařova brněnské Divadlo Klauniky s nejhranějším představením v Evropě Don Quijote de la Ancha

div-dqdla-2017-o1 Jednalo se o didaktickou a interaktivní klaunikyádu na motivy románu španělského spisovatele M. Cervantese.
Režijně hru nastudoval známý herec a mim Boleslav Polívka. Před diváky předstoupil 2,38 metrů vysoký profesor španělského jazyka a literatury (přední světový chůdoherec Lennoire Montaine) a 120ti kilogramová Ancha pracující jako vychovatelka na kominickém internátě ve Šlapanicích (Zuzana Anna Rút), v kostýmech Dona Quichota a Sancho Panzy.
 
Přítomní chtě nechtě přijali roli studentů bláznivého profesora a stali se tak součástí celé produkce. Velká část diváků všech věkových skupin se alespoň na chvíli stala herci a spolu s hlavními protagonisty vytvořila představení, které přineslo pohodu a spoustu smíchu. Tito učinkující byli nakonec za svoji odvahu oceněni drobnými dárečky.
 
Na dobrovolném vstupném se vybralo 1890,– Kč. Část se nechala na zaplacení povinného poplatku za vystoupení a zbytek (1390,– Kč) se věnuje zvířecímu útulku Canis Centrum s.r.o. v Lanškrouně.

Akce proběhla v rámci oslav 750. výročí založení Obce Třebařov a 90. výročí založení ZŠ Třebařov.

 

fotogalerie

 

 

Připravila: předsedkyně kulturní komise OÚ Třebařov, p. uč. B.Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16