Logo základní školy Třebařov

DIVADLO PRAHA – 19. 12. 2019


divadlo-praha-2019-ilustr Současné prosincové počasí vůbec nenaznačuje, že by měly být Vánoce. Vánoční atmosféru jsme tedy museli jet „nasát“ do našeho hlavního města.Již se u nás stalo tradicí, že v posledním týdnu před vánočními prázdninami jezdíme navštívit divadelní představení. Letos jsme po pěti letech opět zavítali do Prahy. Součástí návštěvy byla i prohlídka města a vánočních trhů.
Naše první kroky vedly na rozzářené Václavské náměstí, kde jsme se občerstvili v McDonald´s a KFC. Potom jsme se přesunuli na vánoční trhy na Staroměstské náměstí, kterým se linula vůně trdelníků a vánočního punče. Stihli jsme rozsvícení stromu o půl páté a defilé apoštolů orloje v pět hodin. Přes Celetnou ulici jsme zamířili do Divadla Broadway a těšili se na muzikál „Muž se železnou maskou“.
Ocitli jsme se na francouzském královském dvoře za vlády krále Ludvíka XIV. hýřícího rozmařilostí. Jeho lid je ale nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy a život v přepychu. V Bastile je navíc uvězněn v železné masce jeho bratr, dvojče Filip. Mušketýr Athos žije na svém venkovském sídle s jediným synem Raulem. Když Ludvík pošle Raula na jistou smrt jen proto, aby měl volnou cestu ke krásné Louise, rozhodne se Athos, s pomocí svých přátel, vyměnit krále za vězněného Filipa. Pouze d´Artagnan se odmítá spiknutí zúčastnit, protože jako kapitán královských mušketýrů přísahal králi věrnost…

V hlavních rolích se nám například představili:

D´ARTAGNAN – Josef VOJTEK
ATHOS – Bohouš JOSEF
PORTHOS – Václav VYDRA
ARAMIS – Jaromír ADAMEC
KRÁL LUDVÍK / FILIP – Jan KOPEČNÝ
RAUL – Vojtěch DRAHOKOUPIL
KRÁLOVNA ANNA RAKOUSKÁ – Helena VONDRÁČKOVÁ

Ani jsme se nenadáli a tříhodinové představení skončilo. Podařilo se nám dokonce vyfotit s panem Jaromírem Adamcem a Janem Kopečným.

Domů jsme přijeli v časných ranních hodinách spokojeni a plni zážitků.

Všem Vám přejeme spokojené vánoční svátky a hodně štěstí a zdraví v příštím roce.Alena Kolomá, Barbora Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16