Logo základní školy Třebařov

Divadlo Hradec Králové


divadlo-hk-2018-ilustr Každým rokem se těšíme na poslední týden před Vánoci, protože se vydáváme do velkých měst, abychom nasáli vánoční atmosféru a navštívili tamní divadlo. V minulých letech jsme se podívali do Prahy, Brna, Olomouce a Pardubic.

divadlo-hk-2018-o1 Letos jsme se vypravili do Hradce Králové. Těšili jsme se nejen do Klicperova divadla, ale i na vánoční trhy. Nemilé překvapení nás čekalo po příchodu na Masarykovo náměstí, kde byl pouze nazdobený vánoční strom, ale stánky žádné. Zjistili jsme, že trhy v tomto krajském městě oficiálně skončily 16. prosince. V tomto ohledu nás Hradec Králové velmi zklamal.

Náladu jsme si spravili v divadle při zhlédnutí divadelního představení Radúz a Mahulena. Slavné české poetické drama, které napsal Julius Zeyer, nás vtáhlo do časů magických příběhů a báchorek. Tatranská princezna Mahulena pro lásku obětuje domov, rodinu i lidskou podobu. Magurský princ Radúz musí překonat nenávist královny Runy a zlou kletbu, kterou zlomí jen láska a krev jeho milované Mahuleny. Zaujaly nás krásné kostýmy, moderně pojatá scéna a výkony herců.

Už teď se těšíme na příští rok, kdy s největší pravděpodobností zavítáme do Šumperka.

Připravila: Alena Kolomá a Barbora Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16