Logo základní školy Třebařov

Divadelní představení o Karlu IV.


karel-4-2016-ilustr V letošním roce si připomeneme 700. výročí narození Karla IV. (14. 5. 1316). Ve středu 2. března k nám zavítal herec Vladimír Zajíc z Divadla jednoho herce z Hradce Králové, aby nám osobnost „Otce vlasti“ přiblížil zajímavou formou.

karel-4-2016-o1 Celým představením, nazvaným Král český a císař římský Karel IV., nás provázel šašek. S pomocí rekvizit herec předvedl a zahrál situace a důležité momenty, které měly na život Karla IV. zásadní vliv.
V průběhu představení jsme se například dozvěděli, že Karel IV. uměl pět řečí, založil pražské arcibiskupství, univerzitu, Nové město pražské. Pro české korunovační klenoty postavil hrad Karlštejn, přemostil Vltavu mostem a sepsal svůj životopis.

fotogalerie

 

 

Připravila: Alena Kolomá

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16