Logo základní školy Třebařov

DEN NETRADIČNÍCH ÚČESŮ A ÚNIKOVKA PRO 2. STUPEŇ


ucesy-2021-ilustr Organizace Schools United je autorem projektu HRDÁ ŠKOLA, do něhož jsme se zapojili i my. Jeho cílem je oživit život dětí a studentů a zahnat každodenní stereotyp.Jednou z prvních akcí, do které jsme aktivně vstoupili, byl Den netradičních účesů vyhlášený na středu 19. 5. 2021.

Žáci i pedagogové popustili uzdu své fantazii, našli doma sponky, gumičky, mašličky, ale i spoustu dalších originálních a netradičních vlasových doplňků a se svým crazy účesem prožili středeční školní den. Někteří vyučující obohatili výuku i dalšími aktivitami, kterými dětem den ještě více zpestřili.


Na druhém stupni proběhla ÚNIKOVKA – hledání pokladu. Žáci museli plnit různé úkoly (hledání chyb v textu, odpovídání na otázky z oblasti dějepisu, orientování se na historických mapách, vážení a porovnávání naměřených údajů,…), tím například získali kódy potřebné pro otevření Cryptexu. Nakonec pomocí mobilního telefonu nahráli QR kód – mapu s označením místa, kde je uložen poklad (sladká odměna). Všem týmům se měřil čas potřebný ke splnění únikovky. Pokud si družstvo nevědělo s některým úkolem rady, mohlo získat nápovědu, ale bylo mu přičteno 5 minut k výslednému času.


Nejoriginálnější účesy a tři nejrychlejší týmy z ÚNIKOVKY byly odměněny sladkými cenami.

Připravily: p. uč. A. Kolomá, B. Šrolová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16