Logo základní školy Třebařov

Den brambor


den-brambor-2018-ilustr Že brambory pěstovali již Inkové 200 let před naším letopočtem, že za vlády Marie Terezie chudé lidi zachránily před hladomorem a dokonce že se jako jediná plodina dostala i do kosmu – o tom a o dalších zajímavostech se dozvěděli žáci páté třídy na tomto projektovém dni.

Poté jedna skupinka vytvářela bramborový salát, druhá smažila bramboráky a třetí brambory na cibulce. Pečené brambory byly také velkou pochoutkou. Z brambor se vytvářeli ježci, vyráběl se škrob a vyřezávala se tiskátka, ze kterých vznikaly zajímavé obrázky.
Všichni vyhodnotili, že zajímavěji rostlou bramboru objevili doma ve sklepě a přinesli Radim a Patrika.

fotogalerie
Připravila: p. uč. Marcela Maděrová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16