Logo základní školy Třebařov

Cyklovýlet do CHKO Litovelské Pomoraví


cyklovylet-chko-litov-2019-ilustr Ve čtvrtek 13. 6. se žáci IX. třídy a dvě osmačky vypravili na cyklovýlet do Olomouce. Ráno jsme se sešli v Krasíkově na nádraží a vyrazili jsme. Cesta tam probíhala bez komplikací a my včas dorazili do centra ekologických aktivit – Sluňákov.Tam jsme si po úvodním uvítání rozebrali pojmenovaná kola a vyjeli do Litovle. Po cestě chráněnou krajinnou oblastí Litovelské Pomoraví jsme absolvovali několik zastávek, při kterých jsme se seznámili se životem v lužním lese. Opravdu intenzivně jsme prožili setkání s častými obyvateli tohoto prostředí – s komáry. Myslíme, že jim naše repelenty snad i zachutnaly.
V Litovli jsme si udělali přestávku v cukrárně na náměstí a těšili se na zpáteční cestu. Během ní jsme se zastavili v informačním středisku Šaršoun, kde jsme zhlédli zajímavý 3D film. Po příjezdu do Sluňákova následovalo zhodnocení celého dne a přesun na hlavní nádraží v Olomouci.
Náš vlak do České Třebové měl 15 minut zpoždění, přesto jsme doufali, že přípoj do Krasíkova stihneme. Z omylu nás vyvedl průvodčí, který nás upozornil, že kvůli bouřce v Zábřehu na Moravě přestaly jezdit vlaky. Takže jsme další minuty stáli před touto zastávkou. Na doporučení jsme vystoupili v Zábřehu na Moravě a čekali na spoj do Krasíkova. Zhruba po hodině jsme to vzdali, rychle nastoupili do rychlíku a věřili, že z České Třebové budeme mít větší šanci dojet domů. Ve vlaku se nám podařilo přesvědčit velmi milou průvodčí, aby nám po cestě zastavili. Takže kvůli nám nakonec rychlík mimořádně stavěl na zastávce Krasíkov. Tímto ještě jednou děkujeme.
Myslím, že jsme si výlet opravdu užili a že na něj nezapomeneme.

fotogalerie
Připravila: Alena Kolomá

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16