Logo základní školy Třebařov

Čtvrtý ročník na školním výletě v Hoštejně


sk-vyl-hostejn-4-tr-2016-ilustr Žáci čtvrtého ročníku naší školy vyrazili v úterý 28. 6. 2016 na školní výlet. Ráno jsme se sešli na vlakové zastávce v Krasíkově.

sk-vyl-hostejn-4-tr-2016-o1 Odtud nás ranní vlak odvezl do Hoštejna, který je sice vzdálený jen pár kilometrů, ale už leží v sousedním Olomouckém kraji.

První procházka v Hoštejně vedla k nejmenšímu podjezdu na trati Olomouc – Česká Třebová. Vejde se sem tak akorát jedno osobní auto. Potom jsme vystoupili k památníku, který se tyčí vysoko nad obcí. Zhlédli jsme zbytky středověkého hradu a mohylu, která připomíná ukončení stavby páteřní železnice naší republiky.

Od památníku jsme se vydali k soutoku řek Moravská Sázava a Březná. Moravská Sázava protéká i naší obcí. Ovšem teprve až z Hoštejna teče jako skutečná řeka.

Nakonec jsme si nakoupili pár sladkostí a drobností v místním obchodě a chvíli si pohráli na dětském hřišti. Protože čas rychle utíkal, ani jsme si neuvědomili, že je čas odjezdu domů. Osobní vlak nás krátce po půl druhé dovezl zpět do Krasíkova. Protože nám přálo i počasí, dá se říci, že výlet se nám vydařil.

 

fotogalerie

 

 

Pavel Kosina

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16