Logo základní školy Třebařov

Čtvrťáci v Krasíkově - 2017


4-tr-krasikov-2017-ilustr Ve středu 28. června 2017 se děti ze čtvrtého ročníku vypravily do Krasíkova. Protože jsme letos už byli v planetáriu, v zoologické zahradě, v elektrárně a ve skanzenu, tak jsme se v závěru školního roku vypravili do našeho nejbližšího okolí, které je také dobré znát.

Nejprve jsme navštívili pozůstatky gotického augustiniánského kláštera, který se nachází za řekou Moravskou Sázavou v Třebařově. Zbytky kostela jsme si pozorně prohlédli a přečetli si něco málo o pohnuté historii tohoto místa. Následně jsme zazvonili na bývalou ředitelku a učitelku, dnes na zaslouženém odpočinku, paní Blaženku Šípovou, se kterou jsme se pozdravili.

4-tr-krasikov-2017-o1 Další naše kroky směřovali za železniční trať do Krasíkova. Zde jsme si prohlédli zatím osmý nejdelší tunel v České republice, který má délku 1098 m. Na mostě jsme si ukázali výšku vody při povodni z roku 1997.
K výletu celkem samozřejmě patří i nakupování. Tím pádem jsme navštívili místní obchod, kde jsme si nakoupili vše potřebné, co jsme potřebovali.

Před polednem jsme se vypravili zpět do školy, ale nejprve jsme se zastavili na Husím rynku a na fotbalovém hřišti. Na hřišti jsme se pustili do fotbalového mače, při kterém nám čas neuvěřitelně rychle ubíhal. Kdyby nám nedošla voda na pití, tak bychom určitě hráli déle. Bez pití to ovšem nebylo možné. Tak jsme se vypravili zpět do školy, kam jsme došli před půl druhou. V nohách jsme měli šest kilometrů.

Krásné letní počasí, hodně sluníčka, pohodová nálada a krásné chvíle strávené spolu na hřišti přispěly k našemu příjemnému rozloučení se školním rokem 2016/2017.


fotogaleriePřipravil: Pavel Kosina

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16