Logo základní školy Třebařov

Čarovná zima v ŠD B


leden-sdb-2020-ilustr Leden začal téměř jarním počasím. Děti ve družině B si vyprávěly, jak probíhala Tříkrálová sbírka České katolické charity, které se mnohé z nich zúčastnily.Společně jsme se seznámili s dary, které Tři Králové přináší, a nechybělo ani tematické tvoření.

Následující týden se nesl v duchu „Čarovné zimy“ a zvířátek, o které se v zimě musíme starat. Proto i my jsme krmili ptáčky kolem naší školy. Dalším zajímavým zvířetem, o kterém jsme si vyprávěli, byl lední medvěd. Děti se o něm dočetly mnoho zajímavostí a poté si ho i nakreslily.

Malé sněhové nadílky jsme využili k postavení několika sněhových krasavců na školní zahradě. Napadaný sníh nám přinesl téma zimních sportů. Děti nás seznámily se svými oblíbenými sportovci, představili jsme si novinky ve sportovní oblasti a dozvěděli jsme se i nějaká „NEJ“. Nechyběla ani výtvarná činnost, jejímž výsledkem byla sportovní koláž.

Poslední lednový týden se nesl v duchu „Zdraví a lidské tělo“, který děti velice bavil. Povídali jsme si o zdravém životním stylu, čeho se máme vyvarovat,… Děti zaujaly zajímavosti o lidském těle a na památku si vyrobily zub ze samotvrdnoucí hmoty.
 
 

Připravila: Lucie Dušková, Eva Chlupová
Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16