Čarodějnický den v 1. třídě a školní družině A

carod-den-1-sda-2021-ilustr V pátek 30. dubna se do první třídy slétlo hned několik čarodějnic a čarodějů.

Nejdříve to vypadalo, že se bude snad jen kouzlit a čarovat, ale nakonec se všichni usadili do lavic a začalo pravé čarodějnické učení.

V českém jazyce musely děti zjistit jména čarodějnic, které odhalily pomocí nápověd a podobizen ježibab. V matematice je čekal matematický elixír. Také si zkusily namalovat svoji čarodějku. Podle čísel na kostce a čísla hodu postupně nakreslily: klobouk, hlavu, oči, nos a ústa. Každému tak vznikla originální čarodějnice.

Po obědě si děti vyslechly pohádku a vyrobily jednoduché čarodějnice z papíru.

Následovaly zábavné hry a soutěže ve školní družině A. Na závěr byly vyhlášeny a odměněny nejoriginálnější čarodějnické převleky.

Fotografie – čarodějnický den v 1. tř. a – ŠD-A – 2021

Olga Knápková a Marta Přidalová