Logo základní školy Třebařov

Čarodějnický den v 1. třídě a školní družině A


carod-den-1-sda-2021-ilustr V pátek 30. dubna se do první třídy slétlo hned několik čarodějnic a čarodějů.Nejdříve to vypadalo, že se bude snad jen kouzlit a čarovat, ale nakonec se všichni usadili do lavic a začalo pravé čarodějnické učení.

V českém jazyce musely děti zjistit jména čarodějnic, které odhalily pomocí nápověd a podobizen ježibab. V matematice je čekal matematický elixír. Také si zkusily namalovat svoji čarodějku. Podle čísel na kostce a čísla hodu postupně nakreslily: klobouk, hlavu, oči, nos a ústa. Každému tak vznikla originální čarodějnice.

Po obědě si děti vyslechly pohádku a vyrobily jednoduché čarodějnice z papíru.

Následovaly zábavné hry a soutěže ve školní družině A. Na závěr byly vyhlášeny a odměněny nejoriginálnější čarodějnické převleky.


Fotografie – čarodějnický den v 1. tř. a – ŠD-A – 2021
 


Olga Knápková a Marta Přidalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16