Logo základní školy Třebařov

Bruslení v Moravské Třebové - 2016


brusl-mt-2016-ilustr „Tento způsob léta,“ děl vposled, odvraceje se od přístroje Celsiova, "zdá se mi poněkud nešťastným. Je chladno a můj dech, jakkoliv jsem nepozřel vody, je mrazivý.

Který měsíc nám zbývá, jestliže ani červen není dost vhodný, abychom pečovali o zdraví a o tělesnou čistotu? Nuže, ať je podnebí příznivé čili nic, tyto věci nesnesou odkladu."
Slova českého klasika Vladislava Vančury nás ráno vyprovázela na autobusovou zastávku. Pozastavoval se nad tehdejším létem. Nám se zase nezdá, že by kolem nás zrovna kralovala zima. Naštěstí naše civilizace nám umožňuje bruslit a koupat se i v době, kdy nám počasí nepřeje.
Ve čtvrtek 28. ledna 2016 žáci druhé, čtvrté a páté třídy vyrazili bruslit do zimního stadionu v Moravské Třebové. Protože bylo teplé, skoro jarní počasí, nečekaly nás obvyklé komplikace při příjezdu autobusů ke škole, a my dorazili před devátou hodinou na zimní stadion.

Škola věnuje ve svém školním vzdělávacím programu místo i výcviku bruslení, proto jsou naši školáci více či méně zdatnými bruslaři. Rolbu na čištění ledu nahradíme výborně při svých plácnutích na led. Na stadionu jsme byli sami, bylo tedy dost prostoru na hry a zdokonalování se v pohybu na ledě. Za umělecký dojem bychom od rozhodčích dostali určitě známky nejvyšší.

Po odchodu ze stadionu nás sice bolely nohy, proto jsme se notně posílili před návratem zpět do školy. Spokojenost z bruslení nám dala rychle zapomenout na nějakou tu bolístku.

 

Pavel Kosina, Marcela Maděrová, Kateřina Pavelková

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16