Logo základní školy Třebařov

BŘEZEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ -B


brezen-sdb-2018-ilustr Skončil březen – první jarní měsíc. Příliš teplo ještě nebylo, občas se nám zima připomněla mrazem. Dny se ale přece jen prodloužily a sem tam nám jaro poslalo milý pozdrav v podobě modré oblohy a sluníčka.

brezen-sdb-2018-o1 To nám dodalo odvahu, a proto jsme se vydávali na jarní procházky, abychom se přesvědčili, jestli opravdu sněženky a bledule vylézají ze země. Vítr byl tak studený, že jsme se rádi vraceli zpět do školy.

Vůbec nám to ale nevadilo, protože na nás ve družině čekaly zajímavé činnosti, například beseda o naší školní knihovně s paní Studnařovou. Tímto jí ještě jednou za zajímavé povídání děkujeme. Ve třídě jsme se knihám ještě chvíli věnovali. Děti si navzájem vypravovaly o svých nejoblíbenějších hrdinkách a hrdinech a pak malovaly jejich portréty.

Na 8. března, svátek žen, jsme si pro maminky i babičky připravili malé dárečky v podobě papírových jarních košíčků. Velice se malým gratulantům povedly.
Dalším pro děti zajímavým datem byl 24. březen. Tento významný den patří Horské službě a my jsme jí věnovali pozornost.

Na měsíc březen čas od času připadnou i nejvýznamnější svátky jara – Velikonoce. Tak tomu bylo i letos. V tomto „pašijovém týdnu“ jsme měli nejvíce práce. Začalo to výzdobou družiny. Každý si mohl nakreslit nebo vyrobit libovolnou technikou nejrůznější slepičky a kraslice a v tvořivé dílničce jsme vyrobili velikonoční hnízdo. Při tom všem tvoření jsme se nezapomněli zmínit o Květné neděli, Škaredé středě, Zelenému čtvrtku, Velkému pátku, Bílé sobotě, Velikonoční neděli a posledním dnu Velikonoc – Velikonočním pondělí.

Doufám jen, že duben bude pro všechny žáky tak pestrý a veselý jako byl březnový měsíc.

fotogaleriePřipravila Eva Chlupová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16