Logo základní školy Třebařov

Beseda se spisovateli Klárou Smolíkovou a Jiřím Procházkou


beseda-spisovatele-2017-ilustr Ve čtvrtek 2. 2. přijela na naši školu vzácná návštěva – spisovatelé Klára Smolíková a Jiří Procházka. Pro žáky byly připraveny besedy na téma komiks.

beseda-spisovatele-2017-o1 Děti z 1. stupně mezi sebou uvítaly Kláru Smolíkovou, která jim nejprve představila své knihy. Poté se děti učily komiks rozeznat, správně přečíst a vyzkoušely si řeč komiksových hrdinů. Beseda byla doplněna obrázky, pracovními listy i dramatizací.
Mezi druhostupňové přišel Jiří Procházka, který v úvodu představil svoji tvorbu z oblasti sci-fi a fantasy. Pak žáky seznámil s historií komiksů, představil komiks pro děti i dospělé a především zdůraznil, jak je důležité číst.
beseda-spisovatele-2017-o2 Žáci si mohli zakoupit knihy obou autorů, do kterých se jim podepsali i s věnováním.
Besedy se nám moc líbily a těšíme se snad na další.


fotogalerieMgr. Barbora Šrolová, Mgr. Marta Přidalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16