Logo základní školy Třebařov

Beseda o zvířatech


beseda-o-zvir-2015-ilustr Přibližně po roce jsme v rámci hodin přírodopisu 7. ročníku obnovili žákovský projekt „Beseda o zvířatech“. Někteří žáci přinesou a představí svoje chované zvíře – domácího mazlíčka.

Ondra Chlup jako první ukázal zástupce třídy plazů – želvu nádhernou. Želva jménem Dave má asi 5 roků, je to sameček a jeho předci pochází z USA.

Také jsme se dozvěděli, že tento druh želvy v dospělosti měří až 35 cm (samečci jsou o něco větší než samičky) a dožívá se 60 let! Dave žere převážně maso a zeleninu, dodržuje i období odpočinku (zimní spánek).

Ondrovi děkujeme za poutavé povídání. Těšíme se na dalšího chovatele a jeho „člena domácnosti“.

 

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16