Logo základní školy Třebařov

Beseda o zvířatech – želva zelenavá


beseda-zvir-2017-ilustr Přibližně po roce jsme znovu započali úspěšnou sérii žákovských besed o domácích mazlíčcích s názvem „Beseda o zvířatech“.

Tento miniprojekt zařazujeme do učiva přírodopisu 7. ročníku. Letošní ročník besed zahájil Štěpán Krmela s želvou zelenavou.

Kluci Krmelovi si želvu jménem Leonardo pořídili teprve nedávno, někdy na začátku listopadu. Je to o letních prázdninách vylíhlá suchozemská želvička, u které ještě nelze určit pohlaví. Prý se může dožít až 80 let a dorůst asi 20 centimetrů. Ve volné přírodě žije zejména v jihovýchodní Evropě.

Leonardo žije ve velkém akváriu (rozuměj „želváriu“) s kamínky, rašelinou a substrátem. Potřebuje zdroj světla (slunce nebo UV žárovku) a také vyhledává vlhká místa. Pestrou stravu tvoří pampelišky, jetel, ovoce, čínské zelí nebo granule. Vše se sype vápníkem pro správný tělesný vývoj a růst krunýře.

Připravili: Štěpán Krmela, p. uč. Filip Kolbábek


Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16