Logo základní školy Třebařov

Beseda o zvířatech – 2. část


beseda-o-zvir-2-2015-ilustr V přírodopisu pro 7. ročník jsme se posunuli k učivu o ptactvu a Marcela Filipiová si v rámci projektu „Beseda o zvířatech“ připravila poutavé povídání o andulce vlnkované.

Andulka vlnkovaná, starším názvem papoušek vlnkovaný, původně pochází z Austrálie. Je asi 18 cm velká a dožívá se až 18 let.

Marcela představila samičku Pepinu, kterou před pár lety chytila na zahradě u slepic. Big grin Pepina má bílou barvu peříček s modrofialovými a černými proužky. Živí se především slunečnicovými semínky a zobáček si brousí o sépiovou kost.

Děkujeme za další pěknou prezentaci „domácího mazlíčka“.

 

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16