Logo základní školy Třebařov

Beseda o zvířatech s agamou a chameleonem


bes-zvirata-leguan-cham-2016-ilustr V rámci učiva o třídě plazů a žákovské série besed připravil Petr Dvořák se svoji sestrou Simčou povídání o agamě vousaté a chameleonu jemenském.

Jako první přišla na řadu ještě nedospělá samička agama. Pískově zbarvená pouštní ještěrka původem pochází z Austrálie, ovšem Petr ji samozřejmě zakoupil ve zverimexu. Ráda se vyhřívá na slunku, zvětšuje svůj objem těla nebo mírně mění zbarvení kůže. Její základní jídelníček tvoří červi, jablko a salát.

Sameček chameleona se také nebál představit. Sice nám nepředvedl pro něj typickou barvoměnu, ale ukázal stočený ocásek a nezávislý pohyb očí. Živí se cvrčky, nepohrdne sladkým ovocem nebo vaječnou skořápkou. Ve vysokém teráriu má naaranžovanou soustavu větviček, po kterých se pomalu pohybuje.

Petrovi i jeho sestře moc děkujeme za aktivní předvedení těchto dvou zástupců exotických ještěrek.

 

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16