Logo základní školy Třebařov

Beseda o zvířatech - 2016


beseda-zvirata-2016-ilustr Asi po roce jsme započali třetí ročník úspěšné série žákovských přednášek s názvem „Beseda o zvířatech“. Aktivní žáci přinesou svého domácího mazlíčka a spolužákům jej stručně představí.

V přírodopisu 7. ročníku se jako první chopila příležitosti Radka Zouharováželvou nádhernou. Tento zástupce třídy plazů jménem Želvák má asi 3 roky, je to sameček a kamarádí s kocourem. Žere převážně maso, granule a zelí. Také rád běhá po trávníku. Želva žije obojživelným způsobem. V akváriu musí mít vodu i souš, důležité je jeho pravidelné čištění.

Želva nádherná původně pochází z přirozeného prostředí USA, dožívá se až 60 let. Při svém růstu často svléká plazí šupiny a na zimní období se ukládá k zimnímu spánku. V ČR představuje běžný chovatelský druh.

Připravil: p. uč. Filip Kolbábek

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16